Lukujärjestykset

Musiikin hahmotusaineet 2021-2022

Opettajat
Arto Ruotsala arto.ruotsala@avonia.fi
Jerry Uusitalo jerry.uusitalo@avonia.fi
Esa Ylivaara esa.ylivaara@avonia.fi
Opiskelu tapahtuu tietokoneympäristössä useita eri ohjelmia käyttäen.

perustaso a
Tarkoitettu 9-11 -vuotiaille perustason opiskelijoille.

perustaso b
Tarkoitettu 12-15-vuotiaille perustason opiskelijoille.

perustaso c
Tarkoitettu 15-vuotiaille ja sitä vanhemmille perustason opiskelijoille.

sävellys 1
Tarkoitettu 10-14 -vuotiaille.

sävellys 2
Tarkoitettu 15-vuotiaille ja sitä vanhemmille

Yhteissoitto MuHa
Oppitunneilla opetellaan musiikin hahmotusaineita omien soittimien kanssa.
Westendinpuiston koulu opettaja Anna Tastula anna.tastula@avonia.fi
Syventävät opinnot
Tarkoitettu perustason tehneille oppilaille. Sisältö suunnitellaan oppilaiden kiinnostuksen mukaan.

MAANANTAI
Villa Breidablick
Jerry Uusitalo

  • perustaso a
    16.00-17.00
  • perustaso a
    17.00-18.00
  • perustaso b
    18.15-19.15
  • perustaso c
    19.15-20.15

Westendinpuiston koulu
Anna Tastula

  • Yhteissoitto MuHa 1
    16.30-17.30
  • Yhteissoitto MuHa 2
    17.45-18.45

TIISTAI
Villa Breidablick
Jerry Uusitalo

  • perustaso b
    16.00-17.00
  • perustaso b
    17.00-18.00
  • perustaso a
    18.15-19.15

KESKIVIIKKO
Villa Breidablick
Jerry Uusitalo

  • perustaso b
    16.00-17.00
  • perustaso b
    17.00-18.00
  • perustaso a
    18.15-19.15

TORSTAI
Villa Breidablick
Arto Ruotsala

  • perustaso c
    16.00-17.00
  • syventävät opinnot
    17.00-18.00
  • musiikkiteknologia
    18.15-19.45

PERJANTAI
Villa Breidablick
Esa Ylivaara

  • sävellys 1
    16.00-17.00
  • sävellys 2
    17.00-18.00

Kuoro ja orkesterit 2021-2022

Opettajat

AINOVA Mia Heikkinen mia.heikkinen@avonia.fi
ARCO Jarno Koivunen jarno.koivunen@avonia.fi
LEGATO Jarno Koivunen jarno.koivunen@avonia.fi
PIZZICATO Martti Laivuori martti.laivuori@avonia.fi
SELLOYHTYE Martti Laivuori martti.laivuori@avonia.fi
WESTENDIN SOITTONIEKAT Jarno Koivunen jarno.koivunen@avonia.fi

MAANANTAI

Villa
Breidablick

  • Lapsikuoro Ainova
    17.00-18.00

TIISTAI
Villa
Breidablick

  • Pizzicato
    17.30-18.30

KESKIVIIKKO

  • Ei tunteja

TORSTAI
Villa
Breidablick

  • Arco
    16.45-18.15
  • Legato
    18.30-20.00

PERJANTAI
Westendinpuiston
koulu

  • Westendin soittoniekat
    15.30-16.30
  • Villa Breidablick
    Selloyhtye
    16.00-16.45

Muskariryhmät 2021-2022

MAANANTAI
Ymmerstan
päiväkoti

  • Kardemummat
    13.45-14.30
  • Pomeranssit
    14.30-15.15
  • Rytmiikka 1
    15.15-16.00

TIISTAI
Hösmärinpuiston päiväkoti 

  • Pihlajat
    8.30-9.15
  • Omenat
    9.15-10.00
  • Kirsikat
    10.15-11.00

Ymmerstan
Päiväkoti

  • Kanelit
    13.15-14.00
  • Vaniljat
    14.00-14.45
  • Rytmiikka 2
    15.00-15.45

KESKIVIIKKO
Honey Monsters Tuomarila

  • Muskari 1
    9.00-9.45
  • Muskari 2
    9.45-10.30
  • Muskari 3
    10.45-11.30
  • Muskari 4
    13.15-14.00
  • Muskari 5
    14.00-14.45

TORSTAI
Nupurin
päiväkoti

  • Rytmiikka Karhusuo
    12.00-12.45
  • Rytmiikka Nupuri
    13.15-14.00
  • Siilit
    14.00-14.45
  • Tuhatjalkaiset
    14.45-15.30

Bändikeidas

  • Ukuleleryhmä
    18.00-18.45

PERJANTAI
Honey Monsters
Olari

  • Ryhmä 1
    8.30-9-15
  • Ryhmä 2
    9.20-10.05
  • Ryhmä 3
    10.10-10.55
  • Ryhmä 4
    11.00-11.45

Hösmärinpuiston päiväkoti

  • rytmiikka 1
    13.15-14.00
  • rytmiikka 2
    14.15-15.00